Ogłoszenia duszpasterskie

12 Niedziela zwykła - 25 VII 2017

 1. Kończy się czerwiec – miesiąc naszej szczególnej modlitwy do Najświętszego Serca Pana Jezusa. Zapraszamy na nabożeństwo do Serca Pana Jezusa dzisiaj o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszy św. o godz. 18.00.

2. Duszpasterstwo Powołań organizuje dzisiaj kiermasz lektury duchowej i przedmiotów religijnych. Na stoisku przed furtą można nabyć za dobrowolną ofiarą ciekawe książki z zakresu życia duchowego i literatury polskiej, nowe i używane. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na Karmelitańskie Dni Młodych, które odbędą się pod koniec lipca przy naszym klasztorze. Serdecznie zapraszamy do wsparcia dzieła. 

3. We czwartek, 29 czerwca, obchodzimy uroczystość świętych Apostołów Piotra i Pawła. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00.

4. Najbliższą sobotą rozpoczynamy miesiąc lipiec. W tę pierwsza sobotę lipca zmiana tajemnic różańcowych po Mszy św. o godz. 6.30 w kaplicy św. Rafała.

5. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

6. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

7. „Na końcu Moje Niepokalane Serce zatryumfuje” - oto hasło tegorocznych uroczystości lipcowych w Czernej.

 Program uroczystości:

• 7-15 lipca - Nowenna przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel

• W nocy z 15 na16 lipca - Noc czuwania

• 16 lipca, Uroczystość Matki Bożej z Góry Karmel

• W sobotę, 22 lipca, XIX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej

• W niedzielę, 23 lipca, Uroczystość odpustowa św. Eliasza Proroka

Mieszkańców Czernej i wszystkich przybywających do naszego sanktuarium z radością zapraszamy do udziału w tych uroczystościach. Szczegółowy program jest zamieszczony na plakatach.

8. W dniach 27-30 lipca bieżącego roku, przy naszym klasztorze odbędą się XIII Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: "Z ciemności do światła. POWSTAŃ". W programie m. in.: Teatr ducha, procesja światła, Adoracje Miłosierdzia, Koncert Nowego Życia, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. bp Grzegorz Ryś. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy!

9. Zapraszamy do naszego karmelitańskiego muzeum znajdującego się w Domu Pielgrzyma. Zapraszamy również do kina, restauracji i księgarni.

11 Niedziela zwykła - 18 VI 2017 r.

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

2. W czwartek, 22 czerwca, po Mszy św. wieczornej odbędzie się procesja eucharystyczna na zakończenie oktawy Bożego Ciała z błogosławieństwem wianków i ziół. Będziemy prosili aby Bóg zachował od zniszczenia tegoroczne plony. Zapraszamy wszystkich do licznego udziału w procesji i Mszy świętej. Zapraszamy dzieci sypiące kwiatki, dzieci które przyjęły Pierwszą Komunię, panów do baldachimu, panie do feretronów, rodziców oraz wszystkich wiernych.

3. W piątek, 23 czerwca, będziemy obchodzić uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Z tej okazji nie obowiązuje wstrzemięźliwość od potraw mięsnych. Msza św. z kazaniem o godz. 18.00. a jednocześnie ustanowiony z inicjatywy św. Jana Pawła II Światowy dzień modlitw o uświęcenie kapłanów.

4. W ten sam dzień, 23 czerwca, obchodzimy Dzień Ojca. Naszymi modlitwami obejmijmy wszystkich ojców z naszej wspólnoty parafialnej, aby godnie i z miłością wypełniali swoje obowiązki w codziennych staraniach o swoje rodziny.

5. Również w piątek 23 VI o godz. 9.00 Msza św. na zakończenie roku szkolnego.

6. W sobotę, 24 czerwca, przypada kolejna uroczystość – Narodzenie św. Jana Chrzciciela, który przygotował drogę Jezusowi Chrystusowi.

7. Dzisiaj przed księgarnią Karmelitana ma miejsce promocja tomika poezji Wandy Mari Bigaj – członkini Świeckiego Zakonu Karmelitańskiego.

8. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

9. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

10. Zapraszamy na Koronkę do Miłosierdzia Bożego odmawianą w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę o godz. 15.00.

11. Zapraszamy na nabożeństwa do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę są one sprawowane o godz. 16.30, a w dni powszednie po Mszy św. wieczornej.

12. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

13. W tym tygodniu patronuje nam:

21 VI – św. Alojzy Gonzaga (1568-1591), zakonnik, który obok św. Stanisława Kostki jest patronem katolickiej młodzieży.

14. W przyszłą niedzielę, 25 czerwca, Duszpasterstwo Powołań organizuje przed furtą klasztorną kiermasz książek i przedmiotów religijnych. Złożone ofiary będą przeznaczone na Karmelitańskie Dni Młodych, które odbędą się pod koniec lipca przy naszym klasztorze. Bardzo liczymy na Państwa wsparcie. Zapraszamy.

 

Trójcy Przenajświętszej - 11 VI 2017

 1. Dzisiaj, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, ze szczególną czcią Kościół wypowiada modlitwę: „Chwała Ojcu i Synowi, i Duchowi Świętemu…”. Warto też zdać sobie sprawę, że ile razy świadomie i pobożnie wykonujemy znak krzyża, modlitewnie wielbimy Trójcę Przenajświętszą – jednego Boga w trzech Osobach.

2. Zapraszamy na nabożeństwa do Serca Pana Jezusa w niedziele o godz. 16.30, a w tygodniu po Mszy św. Wieczornej.

3. Dzisiaj na Mszy św. o godz. 11.00 jubileusz 25 lecia kapłaństwa będzie obchodził o. Jacek Pawlikowski. Polecamy o. Jacka waszym modlitwom.

4. Jutro w poniedziałek 12 VI wspominamy bł. o. Alfonsa Mazurka, przeora naszego klasztoru, zamordowanego przez Niemców w 1944 r. i beatyfikowanego wraz z grupą męczenników II wojny światowej w 1999 r. na przez św. Jana Pawła II.

5. We wtorek 13 VI o godz. 18.00 zapraszamy na Mszę św. i różaniec fatimski. Szczegóły na plakacie

6. W najbliższy czwartek, 15 czerwca, obchodzić będziemy uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek Mszy świętych będzie niedzielny. Msza św. z godz. 13.00 z racji procesji rozpocznie się pół godziny później, czyli o 13.30. Uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy będzie odprawiona o godz. 11.00. Udział w tej procesji jest publicznym wyznaniem wiary i pobożności wobec Najświętszego Sakramentu. Za pobożne uczestnictwo w procesji eucharystycznej można uzyskać odpust zupełny. Prosimy mieszkańców Czernej o pomoc w przygotowaniu procesji i ołtarzy. Prosimy o czynny udział w procesji: dzieci, służbę liturgiczną, wspólnoty, OSP, osoby noszące feretrony i baldachim oraz orkiestrę

7. W uroczystość Bożego Ciała adoracja Najświętszego Sakramentu w kaplicy św. Jana od Krzyża rozpocznie się po Mszy św. o godz 13.30, a nabożeństwo czerwcowe o godz. 16.30.

8. W przyszła niedzielę 18 czerwca przed księgarnią „Karmelitana”, będzie miała miejsce promocja tomika wierszy p. Wandy Marii Bigaj - Członkini OCDS.

9. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.00.

10. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny.

11. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godz od 10.00 - 13.00.

12. W tym tygodniu patronują nam

13 VI – św. Antoni z Padwy - prezbiter i doktor Kościoła, do którego tak chętnie zwracamy się w różnych potrzebach

14 VI – bł. Michał Kozal - biskup i męczennik obozu w Dachau

17 VI - św. Albert Chmielowski - zakonnik, zachęcał by być da wszystkich dobrym jak chleb

Niedziela Zesłania Ducha św. - 4 VI 2017

 1. W dzisiejszą uroczystość Zesłania Ducha Świętego, nazywaną w Polsce Zielonymi Świątkami, kończy się okres Wielkanocy. On umacnia to, co słabe, prostuje to, co błędne, rozgrzewa oziębłe i przynosi błogosławieństwo pokoju. Otwórzmy się tylko na Jego światło i pamiętajmy, że każda Eucharystia jest wciąż dokonującą się Pięćdziesiątnicą.

2. Z inicjatywy metropolity warszawskiego, kard. Kazimierza Nycza, od 2008 roku pierwsza niedziela czerwca obchodzona jest jako Święto Dziękczynienia. Przede wszystkim dziękujemy naszemu Ojcu w niebie za dar odkupienia. Ale jednocześnie dziękujemy sobie wzajemnie za wszelkie gesty dobroci i braterskiej solidarności.

3. W poniedziałek, 5 czerwca (tradycyjnie drugi dzień Zielonych Świąt), obchodzimy święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła.

4. We wtorek, 6 czerwca, przypada rocznica beatyfikacji ks. Jerzego Popiełuszki w Warszawie. Przez wstawiennictwo tego polskiego błogosławionego prośmy o sprawiedliwość społeczną w naszej Ojczyźnie oraz o mądrość i roztropność dla rządzących naszym narodem.

5. W czwartek będziemy obchodzili święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.

6. W przyszłą niedzielę będziemy obchodzili Uroczystość Trójcy Przenajświętszej.

7. Także w przyszła niedzielę na Mszy św. o godz. 11.00 jubileusz 25 lecia kapłaństwa będzie obchodził o. Jacek Pawlikowski. Polecamy o. Jacka waszym modlitwom.

8. W niedzielę 18 czerwca przed księgarnią „Karmelitana”, będzie miała miejsce promocja tomika wierszy p. Wandy Marii Bigaj - Członkini Świeckiego Zakonu karmelitów bosych.

9. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w sanktuarium: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.

10. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

11. Zachęcamy do adoracji Jezusa Eucharystycznego w kaplicy św. Jana od Krzyża w każdą niedzielę od godz. 7.00 do 16.30.

12. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

13. W każdą niedzielę o godz. 15.00 zapraszamy na koronkę do Bożego Miłosierdzia odmawianą w kaplicy św. Jana od Krzyża.

14. W dniach 27-30 lipca bieżącego roku, przy naszym klasztorze odbędą się XIII Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: "Z ciemności do światła. POWSTAŃ". W programie m. in.: Teatr ducha, Ekstremalna procesja światła, Adoracje Miłosierdzia, Koncert Nowego Życia, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. bp Grzegorz Ryś. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy!

 

Wniebowstapienie Pańskie - 28 V 2017

 1. Dziś przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Chrystus Pan, zanim opuścił ziemię, powiedział do Apostołów: „A Ja, gdy zostanę nad ziemię wywyższony, przyciągnę wszystkich do siebie”. Tłumaczył im, że Jego odejście jest potrzebne, aby mógł zesłać Ducha Pocieszyciela.

2. Dzisiaj również zapraszamy na godz. 13.00 na Mszę św. z udziałem chórów z powiatu chrzanowskiego i krakowskiego, oraz orkiestr dętych z Libiąża. Po Mszy św. odbędzie się koncert tychże chórów.

3. Zapraszamy dziś na nabożeństwo majowe o godz. 16.30, a w dni powszednie nabożeństwo jest odprawiaane o godz. 17.30.

4. W środę, 31 maja, będziemy przeżywać święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny. W ten dzień zakończenie nabożeństw majowych. Po Mszy św. o godz. 18.00 pójdziemy w procesji eucharystycznej śpiewając „Litanię loretańską”. Do tej modlitwy zapraszamy szczególnie dzieci pierwszo-komunijne oraz osoby noszące feretrony i baldachim.

5. We czwartek rozpoczynamy miesiąc czerwiec, miesiąc poświęcony Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwa czerwcowe będą odprawiane w sanktuarium: w dni powszednie po Mszy św. o godz. 18.00, w niedziele o godz. 16.30.

6. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. We czwartek Msza św. o powołania kapłańskie i zakonne. Składka w ten dzień jest przeznaczona na potrzeby promotora powołań i karmelitańskie spotkanie młodych.

7. W piątek w czasie Mszy św. wieczornej zbieramy składkę na nasze misje karmelitańskie w Afryce.

8. W sobotę po Mszy św. o godz. 6.30 zmiana tajemnic różańcowych.

9. Dnia 3 czerwca w Wigilię Zesłania Ducha Świętego w naszym sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz 21.00, a zakończy ok. 2.00. Dokładniejsze informacje podane są na plakacie.

10. W przyszłą niedzielę, 4 czerwca, przypada uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Podczas nabożeństw majowych trwa nowenna do Ducha Świętego.

11. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

12. W dniach 27-30 lipca bieżącego roku, przy naszym klasztorze odbędą się XIII Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: "Z ciemności do światła. POWSTAŃ". W programie m.in.: Teatr ducha, Ekstremalna procesja światła, Adoracje Miłosierdzia, Koncert Nowego Życia, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. bp Grzegorz Ryś. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy!

13. W księgarni można nabyć nowy numer Głosu Karmelu, w którym zostały opublikowane nieznane dotąd wspomnienia o. Carlo, włoskiego karmelity bosego, z ostatnich chwil życia siostry Łucji, wizjonerki z Fatimy. Serdecznie zapraszamy do wsparcia dzieła.

 

6 Niedziela Wielkanocna - 21 V 2017

1. Zapraszamy dzisiaj na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.

2. Przez cały miesiąc maj zapraszamy do udziału w nabożeństwach majowych, odprawianych w sanktuarium w niedziele o godz. 16.30, a w dni powszednie o godz. 17.30.

3. Z inicjatywy papieża Benedykta XVI we środę 24 V modlimy się za Kościół w Chinach.

4. W piątek, 26 maja rozpoczniemy nowennę przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego. Warto odprawić to nabożeństwo, wypraszając dla siebie i innych wiele darów Ducha Świętego.

5. W piątek, 26 maja przypada DZIEŃ MATKI. Niech nie zabraknie wdzięcznej pamięci o naszych mamach, tych żyjących i tych, które Pan Bóg powołał już do siebie. Zachęcamy w tym dniu do udziału we Mszy św. i nabożeństwie majowym.

6. W przyszłą niedzielę, 28 maja, będziemy obchodzili uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

7. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę 3 czerwca, w naszym sanktuarium odbędzie się czuwanie modlitewne. Rozpocznie się ono o godz 21.00, a zakończy ok. godz. 2.00. Eucharystia będzie sprawowana o północy. Będzie także modlitwa o uzdrowienie i nowe wylanie Ducha Świętego. Dokładniejsze informacje na plakacie.

8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

9. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

10. Duszpasterstwo Powołań organizuje dzisiaj kiermasz lektury duchowej. Na stoisku przy furcie można nabyć ciekawe książki z zakresu życia duchowego i literatury polskiej, nowe i używane. Ofiara jest dobrowolna. Zebrane pieniądze będą przeznaczone na Karmelitańskie Dni Młodych, które odbędą się pod koniec lipca bieżącego roku przy naszym klasztorze. Na stoisku można także nabyć nowy numer Głosu Karmelu, w którym zostały opublikowane nieznane dotąd wspomnienia o. Carlo, włoskiego karmelity bosego, z ostatnich chwil życia siostry Łucji, wizjonerki z Fatimy. Serdecznie zapraszamy do wsparcia dzieła.

11. Koła Różańcowe zapraszają na pielgrzymkę do Częstochowy, która odbędzie się 3 czerwca. Zapisy przyjmuje p. Józef Godyń tel. 12 282 29 38. Zapisać się można także na furcie klasztornej.

12. W niedzielę 28 V 2017 r. odbędzie się w naszym sanktuarium maryjny koncert chórów z powiatu chrzanowskiego i krakowskiego, pod patronatem ks. Abpa Marka Jędraszewskiego. W uroczystości weźmie udział 8 chórów i orkiestra dęta. Początek Mszą św. o godz. 13.00 przy ołtarzu polowym. Eucharystie będzie sprawował ks. Prałat Robert Tyrała przewodniczący Archidiecezjalnej Komisji Muzyki Kościelnej.

 

67.jpg

Warto zobaczyć