Ogłoszenia duszpasterskie

20 Niedziela zwykła - 20 VIII 2017

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nabożeństwo szkaplerzne.

2. We wtorek, 22 sierpnia, będziemy radowali się wspomnieniem Maryji – Królowej. Od najwcześniejszych wieków Kościół wierzył w królowanie Maryi. Wiele narodów i państw obrało Maryję za swoją Królową. Także i nasz naród, odczytując znaki czasu, powierzył Jej swoje losy.

3. We środę, 23 sierpnia, przypada Europejski Dzień Pamięci Ofiar Reżimów Totalitarnych. Również w naszym narodzie nie brakuje osób, które były prześladowane za swoje poglądy, a nawet oddały swoje życie za prawdę.To dobra okazja, aby modlić się o pokój na świecie oraz za tych, którzy ucierpieli wskutek nazistowskiej i komunistycznej ideologii oraz by ludzkość została zachowana od podobnych zagrożeń.

4. We czwartek, 24 sierpnia, w liturgii przypada święto św. Bartłomieja, Apostoła. Tradycja głosi, że zaniósł on Ewangelię aż do Indii, gdzie poniósł śmierć męczeńską.

5. W sobotę, 26 sierpnia obchodzić będziemy uroczystość Najświętszej Maryi Panny Częstochowskiej. Msze św. będą odprawiane jak w dniu powszednim.

6. We czwartek 24 VIII przypada 73 rocznica męczeńskiej śmierci Sługi Bożego br. Franciszka (Jerzego) Powiertowskiego, którego relikwie zostały w tym roku, na polecienie Stolicy Apostolskiej przeniesione do kaplicy św. Jana od Krzyża. Zachęcamy do modlitwy o beatyfikację naszego męczennika.

7. 28 sierpnia przypada z kolei rocznica męczeńskiej śmierci Błogosławionego Ojca Alfonsa Marii Mazurka - przeora czernieńskiego klasztoru, beatyfikowanego w 1999 r. przez św. Jana Pawła II w Warszawie. W niedzielę 27 VIII w Nawojowej Górze - miejscowości gdzie zginął - będzie sprawowana Msza św. ku jego czci w kościele parafialnym o godz 16.00.

8. Dzisiaj przeżywamy w naszym sanktuarium nawiedzenie Monstrancji Fatimskiej. Jest to dar narodu polskiego dla sanktuarium w Fatimie, który wkrótce zostanie tam przekazany. W czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, i 17.00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu w tejże monstrancji. Ponadto będzie można adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji w kościele w godz. 14.00 - 16.00 i od godz. 18.00 - 20.00. Serdecznie zapraszamy.

9. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

10. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

11. Wszystkich zaś, którzy nie radzą sobie z problemem nadmiernego spożywana alkoholu, jak też ich bliskim, przypominamy, że fachową, kompleksową pomoc mogą otrzymać przy klasztorze. Przy furcie klasztornej bowiem do końca października działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

12. W księgarni do nabycia prasa katolicka.

19 Niedziela zwykła - 13 VIII 2017

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na Nabożeństwo podczas którego odmówimy Różaniec Fatimski.
2. We poniedziałek, 14 sierpnia, obchodzimy wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. W oświęcimskim obozie bez wahania ofiarował swoje życie, by ocalić ojca rodziny. Niech uczy nas miłości do drugiego człowieka.
3. We wtorek, 15 sierpnia, obchodzić będziemy uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Porządek Mszy św. w naszym sanktuarium jak w niedzielę. Podczas każdej Eucharystii będzie błogosławieństwo ziół i kwiatów.
4. We czwartek 17 VIII – św. Jacek Odrowąż, polski dominikanin, który poświęcił się misjom w różnych częściach naszego kraju; jego życie było przepełnione czcią do Matki Bożej.
5. W przyszłą niedzielę zapraszamy na nabożeństwo szkaplerzne. Początek o godz. 16.00.
6. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.
7. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
8. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.
9. W niedziele za tydzień 20 VIII nawiedzi nasze sanktuarium Monstrancja Fatimska. Jest to dar narodu polskiego dla sanktuarium w Fatimie, który wkrótce zostanie tam przekazany. W czasie Mszy św. o godz. 7.00, 9.00, 11.00, 13.00, i 16.00 będzie miała miejsce adoracja Najświętszego Sakramentu w tejże monstrancji. Ponadto będzie można adorować Najświętszy Sakrament w monstrancji w godz. 14.00 - 17.00 i od godz. 18.00 - 20.00. Serdecznie zapraszamy.
10. Gmina Krzeszowice zaprasza wszystkich zainteresowanych na V Rodzinny Gminny Rajd Rowerowy - szczegóły na stronie internetowej Gminy Krzeszowice.

18 Niedziela zwykła - 06 VIII 2017

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.00 na nieszpory.
2. Dzisiaj Kościół obchodzi święto Przemienienia Pańskiego, przypominając nam wydarzenie na górze Tabor, gdy Jezus ujawnił swoje bóstwo wobec trzech wybranych uczniów.
3. Jutro w poniedziałek, 7 sierpnia, nawiedzi nasze sanktuarium pielgrzymka skawińska.
4. We środę 9 sierpnia, w święto św. Teresy Benedykty od Krzyża – Edyty Stein, mija 75 rocznica jej męczeńskiej śmierci w obozie w Auschwitz.  Jan Paweł II w 1999 r. ogłosił św. Edytę Stein, karmelitankę współpatronką Europy. Prośmy Boga przez Jej wstawiennictwo o duchowe odrodzenie Starego Kontynentu.
5. W czwartek, 10 sierpnia, przypada święto św. Wawrzyńca, diakona Kościoła rzymskiego, męczennika. Przypuszcza się, że zginął za wiarę w Chrystusa razem z papieżem Sykstusem II tego samego dnia.
6. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.
7. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.
8. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.
9. Przeżywamy sierpień – miesiąc w którym podejmując wyrzeczenie picia napojów alkoholowych, chcemy przeprosić Boga za ogromne cierpienia, jakie niesie naszej Ojczyźnie nieuporządkowanie w tym względzie oraz wyprosić uzależnionym łaskę powstania z nałogu.

W tym tygodniu patronujĄ nam (oprócz wyżej wymienionych):

8 VIII – św. Dominik założyciel Zakonu Kaznodziejskiego – dominikanów, który do dziś szerzy Ewangelię przez głoszenie słowa i świadectwo życia
11 VIII – św. Klara dziewica; idąc za wzorem św. Franciszka, wybrała życie w ubóstwie i założyła zakon sióstr zwanych od jej imienia klaryskami.

17 Niedziela zwykła - 30 VII 2017

1. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nabożeństwo nieszporów.

2. We wtorek, 1 sierpnia, będziemy obchodzić kolejną rocznicę wybuchu Powstania warszawskiego w 1944 roku. Był to zryw nie tylko mieszkańców stolicy, lecz jest on symbolem zrywu całego narodu, który po raz kolejny próbował wyzwolić się spod panowania narzuconego mu siłą. Oby ofiara ich życia przemówiła także do nas i skłoniła nas do budowania w sobie patriotyzmu, potrzebnego nie tylko w czasie wojny, ale i pokoju.

3. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek - dzień modlitw o powołania i piątek miesiąca – szczególna okazja do pojednania się z Bogiem, a także pierwsza sobota miesiąca – dzień poświęcony Niepokalanemu Sercu Maryi.

4. W sobotę, 5 sierpnia po Mszy św. o godz. 6.30, w kaplicy św. Rafała odbędzie się zmiana tajemnic Żywego Różańca.

5. 4 sierpnia odwiedzi nasze sanktuarium pielgrzymka dominikańska udająca się na Jasną Górę. 

6. Za tydzień w niedzielę 6 VIII obchodzić będziemy uroczystość Przemienienia Pańskiego.

7. Sakrament pokuty i pojednania jest sprawowany codziennie od godz. 6.30 do 18.00 z przerwą w niedziele od 14.00 do 16.00, a w dni powszednie z przerwą od 12.00 do 15.00.

8. Każdego dnia o godz. 20.00 zapraszamy na Apel Maryjny i zasłonięcie słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Szkaplerznej.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

10. Zachęcamy do nabywania prasy katolickiej w naszej księgarni.

11. Pragniemy zwrócić uwagę odwiedzającym sanktuarium, na odpowiedni strój. Nie może to być strój prawie plażowy! Chodzi o szacunek i powagę należną miejscu świętemu. W świątyni obowiązuje strój godny.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM:

* w poniedziałek , 31 lipca – św. Ignacy Loyola,

* we wtorek, 1 sierpnia – św. Alfons Liguori, biskup i Doktor Kościoła.

* W piątek , 4 sierpnia –  św. Jan Maria Vianney patron proboszczów.

 

Uroczystość św. Eliasza - Patrona naszego Kościoła 23 VII 2017

1. Dzisiaj przypada Uroczystość św. Eliasza - proroka, patrona naszego kościoła. W naszej świątyni można dzisiaj uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami (stan łaski uświęcającej, komunia św., modlitwa według intencji Ojca św. oraz brak przywiązania do jakiegokolwiek grzechu). Po Mszy św. obędzie się procesja eucharystyczna.

2. Kończąc doroczne uroczystości ku czci Matki Bożej Szkaplerznej wyrażamy serdeczną wdzięczność mieszkańcom Czernej i pielgrzymom za liczny udział we wspólnej modlitwie oraz za wszelką pomoc w przygotowaniu i przebiegu uroczystości. Dziękujemy czernianom za Dar Serca i wszystkim, którzy zbierali ofiary, aktorom, którzy wzięli udział w przedstawieniu. Dziękujemy Diakoni Muzycznej, Siostrom Karmelitankom Dzieciątka Jezus, Świeckiemu Karmelowi, Bractwu Szkaplerznemu, Instytutowi Elianum, Orkiestrze, służbie liturgicznej, wszystkim noszącym w procesjach feretrony i baldachim. Wyrażamy naszą wdzięczność Straży Pożarnej oraz tym, którzy wspierali nas modlitwą, ofiarą, pracą i obecnością. Paniom zaangażowanym w dystrybucję posiłku i napojów. Niech Matka Boża Szkaplerzna otacza wszystkich płaszczem swojej macierzyńskiej opieki, a św. Eliasz wyprasza dla Waszych Rodzin potrzebne łaski.

3. Z racji wspomnienia świętego Krzysztofa – patrona kierowców – dzisiaj po każdej Mszy św, odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów. Zawsze przed wyruszeniem podróż módlmy się o jej bezpieczny przebieg. Niech nam nie zabraknie rozsądku i wyobraźni na drodze.

4. Zapraszamy dzisiaj o godz. 16.30 na nieszpory.

5. W wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. W tym dniu wspominamy również św. Krzysztofa.

6. We środę, 26 lipca, w liturgii wspominamy świętych Joachima i Annę, rodziców Najświętszej Maryi Panny. Są oni patronami rodziców chrześcijańskich. Tego dnia pamiętajmy o modlitwie w intencji naszych rodziców i dziadków.

7. We czwartek, 27 lipca, nasze sanktuarium nawiedzi Piesza Pielgrzymka Góralska, zdążająca na Jasną Górę. O godz. 15.00 pątnicy będą uczestniczyć we Mszy św. odprawianej na szczycie. Zwyczajem poprzednich lat zachęcamy mieszkańców Czernej do gościnnego podjęcia pielgrzymów.

8. W dniach 27-30 lipca bieżącego roku, przy naszym klasztorze odbędą się XIII Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: "Z ciemności do światła. POWSTAŃ". W programie m.in.: Teatr ducha, procesja światła, Adoracje Miłosierdzia, Koncert Nowego Życia, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. bp Grzegorz Ryś. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

9. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

Matki Bożej Szkaplerznej - 16 VII 2017

 1. Dzisiaj w naszym Sanktuarium obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA MATKI BOŻEJ SZKAPLERZNEJ. Msze św. są odprawiane jak w każdą niedzielę. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 i procesji eucharystycznej będzie przewodniczył o. opat Eugeniusz Augustyn z Wąchocka. Po każdej Mszy św. możliwość przyjęcia Szkaplerza św. Szkaplerz będzie można także przyjąć w czasie specjalnego nabożeństwa o godz. 16.00. Szkaplerze, medaliki szkaplerzne oraz inne dewocjonalia można nabyć w księgarni Karmelitana.

2. W najbliższą sobotę, 22 lipca, odbędzie się w naszym sanktuarium XIX Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej i jubileusz 400 lat Prowincji Polskiej Karmelitów Bosych. Uroczystej Mszy św. o godz. 11.00 będzie przewodniczył ks. bp Jacek Kiciński - biskup pomocniczy archidiecezji wrocławskiej. O godz. 14.30 będzie uroczyste nałożenie Szkaplerza dla tych, którzy jeszcze go nie przyjęli, a następnie nabożeństwo eucharystyczne. Zwracamy się o pomoc do mieszkańców Czernej, straży pożarnej, policji, służby medycznej, Świeckiego Karmelu, diakonii muzycznej i tych wszystkich, którzy w minionych Ogólnopolskich Spotkaniach służyli swoją pomocą. Już dziś składamy Wam serdeczne Bóg zapłać. Więcej informacji na plakatach.

3. W niedzielę, 23 lipca - uroczystość odpustowa św. Eliasza, proroka, patrona naszego kościoła. Mszę św. o godz. 11.00. Będzie ona sprawowana w intencji zmarłych mieszkańców Czernej. Na Mszy św. o godz. 9.00 w tym dniu będzie grała orkiestra dęta z Chorzowa z parafii sw. Floriana. Po Mszy św. dadzą krótki koncert Serdecznie zapraszamy do licznego udziału w tych uroczystościach. Szczegóły są podane na plakatach.

4. Również niedzielę, 23 lipca po każdej Mszy św., odbędzie się na parkingu błogosławieństwo kierowców i pojazdów z okazji wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, które przypadnie w tym tygodniu.

5. Przy furcie klasztornej działa punkt informacyjno – konsultacyjny dla osób i rodzin z problemami uzależnień. Punkt jest czynny w każdą niedzielę w godzinach od 10.00 do 13.00.

6. W dniach 27-30 lipca bieżącego roku, przy naszym klasztorze odbędą się XIII Karmelitańskie Dni Młodych. W tym roku przeżyjemy je pod hasłem: "Z ciemności do światła. POWSTAŃ". W programie m.in.: Teatr ducha, procesja światła, Adoracje Miłosierdzia, Koncert Nowego Życia, Warsztaty tematyczne. Gościem specjalnym spotkania będzie ks. bp Grzegorz Ryś. Więcej informacji na plakacie w gablocie. Serdecznie zapraszamy! Szczegóły na plakacie.

W TYM TYGODNIU PATRONUJĄ NAM

• 20 VII – bł. Czesław prezbiter, duchowy syn św. Dominika, od którego przyjął habit dominikański.

22 VII – św. Maria Magdalena, która swoje życie na zawsze związała z Chrystusem po tym, jak wyrzucił z niej siedem złych duchów i której zawdzięczamy odkrycie pustego grobu zmartwychwstałego Pana.

48.jpg

Warto zobaczyć