Duszpasterstwo

Grupy działające przy Sanktuarium

Świecki Zakon Karmelitański

Odnowa w Duchu Świętym

Diakonia Muzyczna

Bractwo Szkaplerzne

Bractwo Dzieciątka Jezus

Żywy Różaniec

Schola Liturgiczna

Ministranci

Informacje dla pielgrzymów

Oprócz posługi sakramentalnej proponujemy pielgrzymom oprowadzanie przez naszego przewodnika z zapoznaniem się z historią Karmelu i sanktuarium, nawiedzeniem kościoła, kaplicy św. Rafała, cmentarza, a także zwiedzaniem nowoczesnego multimedialnego muzeum klasztornego, misyjnego i o św. Rafale Kalinowskim, które znajdują się w Domu Pielgrzyma. Każda zorganizowana grupa może sprawować Eucharystię z własnym lub naszym kapłanem, po wcześniejszym kilkudniowym zgłoszeniu i ustaleniu godziny. Dla wszystkich pielgrzymów jest również dostępna droga krzyżowa w lesie. Zachęcamy do przyjęcia szkaplerza karmelitańskiego, skorzystania z restauracji, sali konferencyjnej, kina duchowego i zapraszamy do nabycia pamiątek w księgarni w budynku nowo otwartego Domu Pielgrzyma.

Sakrament pokuty i pojednania

Sakrament pokuty i pojednania sprawujemy:
w dni powszednie 6.30-12.00 i 15.00-18.00,
w niedzielę 6.30-14.00 i 16.00-18.00.
Kaplica pojednania znajduje się w korytarzu prowadzącym do kościoła. Należy nacisnąć przycisk dzwonka i czekać na przybycie spowiednika.

Rachunek sumienia

Przyjęcie szkaplerza karmelitańskiego

Aby przyjąć indywidualnie szkaplerz św. w naszym Sanktuarium, prosimy wezwać kapłana (dzwonek w kaplicy pojednania, jak na wezwanie spowiednika):

w dni powszednie 6.30-12.00 i 15.00-18.00,
w niedzielę 6.30-14.00 i 16.00-18.00.

Szkaplerz można nabyć w księgarni Karmelitana przy Sanktuarium lub na furcie klasztornej, gdy księgarnia jest zamknięta.

Wiernych pragnących korzystać z karmelitańskiej formacji duchowości szkaplerznej w Czernej zapraszamy serdecznie

→ na nabożeństwa ku czci Matki Bożej Szkaplerznej z procesją (w pogodne dni) w trzecie niedziele miesiąca o  godz. 16.00     (z wyjątkiem Wielkiego Postu)

→ na comiesięczne spotkanie tutejszego Bractwa Szkaplerznego w sali w klasztorze po nabożeństwie szkaplerznym (o godz. 16.00) w trzecie niedziele miesiąca o godz. 17.00 (z wyjątkiem Wielkiego Postu i wakacji)

→ na doroczną nowennę z kazaniem przed uroczystością Matki Bożej z Góry Karmel w dniach 7-15 lipca o godz. 18.00 (niedziela 11.00), noc czuwania z procesją różańcową i na samą uroczystość 16 lipca

 → na doroczne Ogólnopolskie Spotkanie Rodziny Szkaplerznej (wszystkich wspólnot i osób noszących bądź pragnących przyjąć szkaplerz karmelitański) w sobotę po 16 lipca w godz. 9.00-15.30

 → do lektury kwartalnika Biblioteka Formacyjna „Rodziny Szkaplerznej”

→ na konta i profile szkaplerza karmelitańskiego na Facebooku oraz do portalu www.szkaplerz.pl 

Więcej o szkaplerzu

Sakrament małżeństwa

Błogosławienie Nowożeńców w naszym Sanktuarium odbywa się w czasie Mszy Świętej, przeważnie w soboty po południu.
Wszelkie formalności załatwia kapłan - duszpasterz sakramentu małżeństwa.
Jest możliwość zawierania ślubów także z innych parafii po uzyskaniu stosownych zezwoleń w swojej parafii i delegacji w parafii pw. Zesłania Ducha Św. w Nowej Górze.

Szczegółowe informacje

 

48.jpg

Warto zobaczyć